Alanya’da aşıya teşvik ve pandeminin seyrini minimuma indirme amacıyla yapılan çalışmalarda okullarda aşılama kampanyası düzenleme kararı alındı. Alınan kararın ardından geçtiğimiz haftalarda başlanan aşılamalarda liselilerde aşıya yoğun ilgi gösterildi. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir okullardaki aşılamalar hakkında Alanya Posta Medya’ya değerlendirmelerde bulundu.
'LİSELERİN YÜZDE 85'İ TAMAMLANDI'
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz özellikler liselerde aşılamada büyük bir ilerleme olduğunu belirterek, "Liselerde aşılamada neredeyse sona gelindi.  Liseler çok iyi gidiyor yüzde 85’lere varan aşılanma oranlarımız mevcut. Yeni yılda ise ortaokullarda aşılamalara devam edilecek.  Ortaokullarda aslında verilen tarihlerde aşılama çalışmaları hız kazanacaktı ancak Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi görev değişimi sebebiyle ufak bir aksama oldu.  Yeni yılda da inşallah ortaokullarda aşılamalara hız kazandıracağız" dedi.
AŞILAMA HIZLA İLERLİYOR
İlk olarak 15-18 yaş grubu aralıklarını aşıladıklarını belirten Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir ise, "15-18 yaş gruplarının 1. ve 2. doz aşılarını tamamladık bitti. Daha sonra 12-15 yaş gruplarında aşılamalara başladık ve 1. Dozlarını bitirdik ve  bir ay sonra  isteyen öğrencilerin 2. dozlarını tamamlayacağız. İlk aşılamadan sonra 1 ay geçmesini bekliyoruz, 2. doz aşılamaları için. Belirtilen yaş gruplarında isteyen tüm öğrencilerin aşılarını tamamladık” dedi. Bu çalışma kapsamında okullardaki öğretmenlerinde aşılamaya güzel tepkiler geldiğini belirten Aldemir, “ Okullarımızda öğretmenlerden de aşı için güzel tepkiler alıyoruz ve öğretmenleri de aşılıyoruz” ifadelerini kullandı.